575 8th Ave, 11th Floor New York, NY 10018

Phone: 212-390-8130

© 2017 by Friends of Israel Scouts, INC. All rights reserved.

designed by ORA Web Design

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • YouTube Classic
  • Tumblr Classic

POLAND DELEGATION

שאלות ותשובות

מי יוצא למסע לפולין?

המסע מיועד לחניכי כיתה י"א- י"ב של תנועת הצופים. המשלחת משלבת חניכים מתנועת הצופים בישראל, חניכי הנהגת צבר ארה"ב וחניכי צבר אירופה. 

 

כמה יוצאים?

מספרי החניכים במסע עולים מדי שנה, בשנה שעברה יצאו כ-51 חניכים למסע מהנהגת צבר וכ200 חניכים סה"כ.

 

מה כולל התשלום?

מחיר המשלחת כולל את עלות  תהליך ההכנה בארץ ובארצות הברית (2 הסמינרים). המחיר כולל את הטיסה (למי שטס לסמינר הראשון בNJ או LA), אך לא את הנסיעה למי שנוסע לסמינרים אלו בתחבורה ציבורית. בנוסף המחיר כולל את כל עלויות המסע עצמו טיסות מישראל לפולין וחזרה, מלונות, מזון, וכניסה לאתרים.

 

המחיר אינו כולל טיסה מארה"ב לישראל וחזרה!

 

היכן נערכים הסמינרים בישראל?

הסמינרים בישראל נערכים השנה בפנימיית הכפר הירוק שנמצאת ברמת השרון, ובפנימיית גן ונוף בפתח תקווה. הפנימייה מאפשרת לינה של 4-5 חניכים בחדר, הכוללים מיזוג, מצעים ומקלחת.

הפעילות נערכת בכתות מסודרות. בנוסף, בפנימייה פועל חדר אוכל מסודר ונפתחות פריסות שוקולד כצורך.

 

מי מדריכים את האחוות?

המשלחת בנויה מ-9 אחוות. כל אחווה מודרכת על ידי צוות של שלושה. מדריך פולין להוראת השואה ושני מדריכים תנועתיים. המדריכים התנועתיים הם מרכזי שבטים וצוותי הנהגות וחלקם מדריכים במשלחת יותר משנה אחת. צוות ההדרכה עובר הכשרה כבר חצי שנה לפני המפגש עם החניכים על ידי מנהלת התוכן החינוכי של המסע ומנהלת המסע.

 

כיצד מתחלקות האחוות?

החלוקה לאחוות תלויה קודם כל בתאריכי מחנות הקיץ של ההנהגות, על בסיס זה מחולקים שלושת טורי המשלחת. זוהי חלוקה לוגיסטית לחלוטין.

 

חניכי הנהגת צבר, ישובצו לאחוות לפי מספר פרמטרים: 

 

* תאריך ההגעה לישראל בחודש יולי (סמינר ראשון או שני)
*בקשות החניכים- כל חניך יוכל לבקש חבר נוסף איתו הוא ירצה לצאת למסע ואנו נתחשב בבקשה

*איזון מגדרי

*איזון בין נציגות שבטים

 

בכל מקרה, כל חניך ישובץ עם חבר/ה אחד איתו הוא מבקש להיות במסע, בכל אחווה יהיו לפחות שני חניכים מהנהגת צבר.

                                                          

האם החניכים יכולים לבחור עם מי הם ישובצו באחוות או בחדרים?

 

כל חניך וחניכה מתבקשים להתחלק לזוגות. על פי זוגות אלו אנו מבטיחים לחלק את האחוות. הלינה בחדרים היא לינה על פי מגדר. על כן, אנו ממליצים מראש לחניכים להתחלק בהתאמה. במקרה של זוג מעורב- נעזור לחניכים למצוא זוג לחדר עוד לפני הנסיעה.

 

זה משנה באיזה תאריך אני מגיע לסמינר השני בישראל ("סמינר יולי")?
חניך שיגיע למועד הראשון של הסמינר השני (15-17.7) מבטיח זאת שיכיר את האחווה איתה הוא יעבור את המסע. חניך שיגיע למועד השני (28-30.7) לוקח סיכון שיכיר את האחווה שלו רק במסע עצמו מכיוון שנחלק באופן שווה את חניכי הנהגת צבר בין הטורים. 

 

 

 

לא רואים את האחוות האחרות?

כל אחווה עוברת את המסע באוטובוס שלה ועם הצוות שלה. בטקסים ובערב בבית המלון נפגשים יחד עם כל שאר האחוות.

 

שמענו שמקבלים חולצות ויומני מסע, מתי כל זה קורה?

החניכים מקבלים בתהליך ההכנה בישראל חולצת משלחת, טי שירט צבעוני אחיד לטובת הסמינרים. לקראת הנסיעה לפולין מקבלת כל חניכה וחניך חולצת פולו-חאקי לבנה חגיגית לשימוש בטקסים בפולין ובערב שישי. החניכים מקבלים גם פאצ' של המשלחת לתפירה על החאקי. בנוסף, מקבלים החניכים מחברת לטובת תהליך ההכנה ויומן מסע מתורגם לאנגלית (על פי ביקוש) שילווה אותם במהלך הנסיעה.

 

מתי צריך חאקי במסע לפולין?

החניכים עוברים את סמינרי ההכנה על חאקי מלא או חצי חאקי וחולצת משלחת. במהלך הנסיעה לפולין ההסתובבות על חאקי היא בהתאם לכל יום. חאקי נלבש בכניסה למוזיאונים ואתרים. המדריכים יסבירו ויתדרכו מראש.

 

מתי מתקיימות אסיפות הורים בתהליך?

בארץ מתקיימות שלוש אסיפות הורים. הראשונה- בחודש מרץ לחשיפת המשלחת ופרסומה- פרטים על התהליך וכד'. אסיפה דומה עורכת כל רכזת הדרכה בחוף שלה להורים מעוניינים בשיחת ועידה. בנוסף, טרם הנסיעה לפולין בסיכום הסמינר השני נערכת אסיפת הורים בה ההורים פוגשים את מדריכי האחווה ומקבלים את כל המידע הרלוונטי על הנסיעה עצמה. אסיפה שלישית- בתום סמינר הסיכום, ההורים מוזמנים לאסיפת הורים שתחשוף אותם לסיום תהליך המסע אצל החניכים. הורים לחניכי צבר שאינם בישראל- מומלץ לשלוח נציג מהמשפחה לקבל את המידע.

 

האם האוכל בפולין כשר או שצריך לסמן "כשרות" לשם כך?

האוכל בפולין שומר כשרות על פי המסורת. לא יוגשו בשר וחלב יחד, לא יוגשו מאכלי ים או חזיר. מי שמעוניין לקבל אוכל בכשרות גלאט באישור הבד"צ- כלומר, כשרות מחמירה , צריך לסמן שהוא שומר כשרות בטופס ההרשמה. זה אומר שהוא יקבל אוכל מוכן שנשלח מהארץ, חימום על פלטה בשבת וכד'... לא ניתן יהיה לשנות את סטטוס זה לאחר הנסיעה.

 

האם בפולין יקבלו החניכים זמן חופשי?

במהלך המסע מקבלים החניכים בין שעה לשעה וחצי זמן חופשי להסתובבות בכיכר העיר בקראקוב/ ורשה בהתאם ללוז המסע. אנו לא נכנסים לקניונים ומרכזי קניות במהלך המסע. הביקור בשוק פותח את החניכים לראות מרחב של עיר אירופאית. השיטוט ברחבי הכיכר מוגבל לשטח מוסכם והם מסתובבים בשלשות.

 

האם חובה להשתתף בדיונים ופעולות?

הכניסה לכל פעילות היא חובה. בתוך הפעולה אנו ממליצים להשתתף וללמוד. תהליך הלמידה ההבנייתי הוא תהליך של למידה בקבוצות קטנות, בחברותא, של למידה משותפת ושוויונית. חניך או חניכה שיבחרו שלא להשתתף יפסידו חלק פעיל בתהליך הלמידה וזה אף עלול לפגוע בבקיאות שלהם בהמשך התהליך.

 

האם חניכים יכולים לשתף או להביא סיפורים אישיים של משפחתם ומתי?

אנו מזמינים את החניכים בתהליך לחפש ולהתעניין גם בסיפור השורשי שלהם. יש להם מקום להביא את הסיפור ולשתף בו גם את חברי האחווה. אנו תמיד נמליץ בשלב מוקדם ככל הניתן להביא את הסיפור לידיעת צוות האחווה ויחד עם ימצאו את הזמן המתאים ביותר לכך- אם באתר ספציפי קשור או לאחר פעולה בנושא מסוים. כך שהסיפור האישי יוכל להיות מחובר לסיפור שבונים חניכי האחווה.